انواع رنگ و طرح مبلمان مدل L

انواع مختلف مبل ال کدامند؟

مقدمه

مبل ال یا L چیست؟ انواع مختلف این آن کدام اند؟ هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنم؟ این مدل مبلمان از چه چوبی ساخته شده است؟

اکثر افراد زمانی که  کلمه مبل ال مدرن به گوششان می خورد، یک مبل بزرگ را تصور می کنند که بسیار جاگیر و مناسب مکان های بزرگ می باشد.

ممکن است این تصور هم اشتباه نباشد چون مبل های ال مدرن در انواع مختلفی هستند. اینگونه مبلمان جز مبل های چند بخشی می باشند. همچنین یکی از بهترین مبل ها برای خانه های کوچک و بزرگ می باشد. شما باید با توجه به فضای اتاق پذیرایی مبل ال مناسب با آن را تهیه کنید. برای دانستن مدل های مختلف مبلمان L با ما در این مقاله همراه باشید. مبل های L در انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

 

مبل مدل کاژو

مبلمان کاژو

این نوع مبل جز معروف ترین مبلمان ال در بازار می باشد. مبل L کاژو یک ست 7 نفره می باشد. که از یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره، یک کاناپه مبل کنج و یک پاف بزرگ تشکیل شده است. این نوع مبل در کل فقط یک طرف آن دارای دسته می باشد. کاژو دارای تکیه گاه کوتاه و شیب دار هستند و سبک خاص و مدرنی به منزل شما می دهند.

 

مبل مدل اسپرت

مبلمان اسپرت

مبل L مدرن اسپرت به مراتب از مبل L کاژو کوچکتر است. بنابراین این مبل فضای کمی را می گیرد و مناسب آپارتمان های کوچک می باشد. شما می توانید قبل از خرید ابعاد اتاق پذیرایی خود را اندازه گیری کنید و مطابق آن مبل ال اسپرت را تهیه کنید. این نوع مبل همانطور که از اسمش مشخص است ظاهری کاملا اسپرت و شیک دارد.

 

مبل مدل ترکیه

مبل ال ترکیه ای

این نوع مبل توسط کشور ترکیه طراحی و تولید می شود و جز دسته ای از مبل ال مدرن می باشد. همین طراحی منحصر به فرد آن باعث شده این مبل با دیگر مبل های L متفاوت باشد. لذا از نظر کیفیت، جز مبل های با کیفیت و پر طرفدار می باشند. شما می توانید مبل ال ترکیه ای را با طرح ها و رنگ بندی مختلف تهیه کنید.

 

مبل مدل سلطنتی

مبل ال سلطنتی

مبل ال سلطنتی همه ویژگی های مبل سلطنتی را دارا می باشد. یکی از ویژگی های بارز مبل سلطنتی کنده کاری روی  دسته و پایه و تاج ها می باشد. چوب و پارچه استفاده شده در مبل مدل سلطنتی از جنس های مرغوب و گران قیمت می باشند. چوب های استفاده شده در این نوع مبل از جنس راش می باشند. به همین خاطر از نظر قیمت، قیمت بالایی دارند.

 

مبل مدل فرانسوی

مبل ال فرانسوی

مبل مدل مدرن فرانسوی به مبلی گفته می شود که حالت منحنی و ال دارند. این مبل ها در شکل های مختلفی هستند مثلا نیم دایره  می باشند که فرمی متفاوت با سایر مبلمان ال را دارا می باشد.

 

مبل مدل چستر

مبلمان چستر

مبل ال چستر یکی از پرفروش ترین مبل های موجود در بازار می باشد. این نوع مبل به دلیل زیبایی، طرفداران بسیاری دارد و مناسب فضاهای بزرگ می باشد. اگر منزل شما کوچک هست از خریدن مبل مدل چستر جدا خودداری فرمایید.

 

مبل ال تختخواب شو

مبل ال تخت خواب شو

کاناپه ال تختخواب شو این قابلیت را دارد که در حین مبل بودن، تختخواب هم می شود. با خرید این نوع مبلمان با یک تیر دو نشان زده اید. علاوه بر تخت خواب شدن این نوع کاناپه ال، محفظه و باکسی، برای گذاشتن رختخواب ها دارد.

 

اجزای مبل ال

مبل های ال، از چند بخش تشکیل شده اند. در هر مدل، این بخش ها متفاوت می باشند ولی به طور کلی دارای اجزای زیر می باشند:

لاوست یا مبل راحتی ال دو نفره

مدل لاوست، هم به صورت معمولی و هم به صورت کنسول وجود دارند. در مدل کنسولی، هر مبل دارای دو بخش جداگانه می باشد که معمولا دارای جا لیوانی هم می شود. مبلمان دو نفره یا لاوست، هم به صورت یک دسته و هم به صورت بدون دسته، ساخته می شوند.

صندلی دارای تکیه گاه متحرک

صندلی هایی که دارای تکیه گاه متحرک می باشند، مخصوص نشست راحت می باشد، طوری آدم به راحتی می تواند روی آن لم دهد.

بعضی از این صندلی های دارای قطعات ویژه تری می باشند. این قطعات، شامل موارد زیر می شوند:

  • بعضی تخت خواب شو هستند.
  • بعضی ها مجهز به سیستم خنک کننده که بوسیله آن، نوشیدنی ها در قسمت جالیوانی دسته، خک باقی می مانند.
  • یک دسته مشترک بین دو صندلی قرار دارد.
  • یک کشو مخفی دارند.

صندلی یا مبل تک نفره

معمولا به شکل صندلی با تکیه گاه متحرک می باشند، با این تفاوت که متحرک نیستند.

 

ابعاد و اندازه مبل ال مدرن

مبل های موجود در بازار دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند. شما برای اینکه خرید خوب و به صرفه ای داشته باشید می توانید قبل از خرید به طور دقیق و منظم اتاق نشیمن خود را اندازه گیری کنید و مطابق با اندازه ها مبلی را تهیه کنید که مناسب اتاق پذیرایی شما باشد . لذا به همین منظور مبل ال مدرن به نسبت سایر مبل ها اندازه های کوچکتر دارد و مناسب خانه های کوچک و کم جا می باشد.

مبل L مدرن هم فضای کمی میگیرد و هم اینکه نشیمنگاه های بیشتری به شما می دهد و این نشانه این است که مبل ال مدرن بسیار با صرف بوده و متناسب با جاهای کوچک می باشد. سایز استاندارد کاناپه 3 نفره، طول آن 198 سانتی متر، اندازه نشیمنگاه آن به عمق 90 سانتی متر می باشد.

 

نکات مهم در خرید مبل ال مدرن

برای تهیه مبل ال مدرن در قدم اول باید مبلی را خریداری کنید که با اتاق نشیمن  از نظر ابعاد سازگاری داشته باشد. همچنین در خرید یک  باید کیفیت و فوم صندلی ها، پارچه و چوب به کار رفته شده در آن را مورد بررسی قرار دهید. معمولا جنس های با کیفیت  ازرنچ قیمت بالایی برخوردار هستند. ولی در عوض می تواند برای سالهای طولانی برای شما کارایی داشته باشد.

 

چوب استفاده شده در مبل ال

بهترین چوب هایی که می تواند در ساخت کناف به کار رود چوب روس و نراد می باشد. این نوع چوب ها از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردارهستند. و بعد از مدتی هنگام برخاستن و نشستن به سر و صدا نمی افتند. برای ساخت پایه های مبل ال مدرن نیز از چوب راش و یا توسکا استفاده می کنند. همچنین اگر شما مبلی را تهیه کنید که در آن چوب مرغوبی استفاده شده باشد دیرتر خراب می شود و عمر طولانی خواهد داشت.

 

جنس فوم نشیمن مبل ال

برای متوجه شدن این موضوع که آیا فوم به کاررفته در مبل ال مدرن از کیفیت خوبی برخوردار باشد. باید فوم نشیمن را تست کنیم اگر فوم زود به حالت اولیه برگردد، از کیفیت بالایی برخوردار است. ولی اگر طول بکشد تا فوم به حالت اولیه برگردد کیفیت خوبی نخواهد داشت. بنابراین فومی که کیفیت بالایی داشته باشد با گذشت زمان تغییر شکل نمی دهد و می توانید از آن برای مدت زمان طولانی استفاده کنید.

 

رنگ و پارچه به کار رفته شده در مبل L

معمولا پارچه بکار رفته شده  برای اینگونه مبلمان، پارچه مازراتی است. ولی اگر می خواهید بیشتر هزینه کنید می توانید از پارچه های مخمل و چرم که با کیفیت ترهستند، استفاده کنید.

به طور کل اگر شما قصد خرید مبل L مدرن را داشته باشید باید جوری هزینه کنید که بتوانید مبل با کیفیت خریداری کنید تا مجبور نباشید که بعد از گذشت مدت کوتاهی دوباره مبل خریداری کنید. بنابراین کیفیت در خرید این مدل مبلمان یکی از فاکتورهای مهم و اساسی می باشد.

پیشنهاد ما: چگونه بهترین مبل استیل را انتخاب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *