انتخاب رنگ مبلمان جهت ست کردن با میز ناهار خوری

چگونه میز ناهار خوری را با مبلمان خود ست کنیم؟

انتخاب رنگ مبلمان یکی از موارد اصلی یک دکوراسیون  و  خود میز نهارخوری از وسایل مهم هر دکوراسیونی است. شاید به تازگی صاحب خانه ای شدید که دلتان می خواهد این خانه را با بهترین دکوراسیون تزئین کنید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چطور منزلی شیک وجذاب با بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

نگران نباشید فقط به این مقاله خوب دقت کنید تا راهکارهایی که در اینجا برای شما ارائه دادیم را مورد استفاده قرار دهید تا یک منزل زیبا وجذاب داشته باشید. با ما همراه باشید و مطالب را خوب مطالعه کنید.

شما می‌ توانید با انتخاب یک سرویس مبلمان با سبک و طرح متفاوت یک دکوراسیون متفاوت داشته باشید، فقط کافیست که همه اکسسوری هایی که در این دکوراسیون در نظر گرفته می‌شود با هم هماهنگی داشته باشند و رنگ ها را بشناسید و در کنار یک دیگر آنها را امتحان کنید تا به رنگ دلخواه و مورد علاقه تان برسید.

 

 انتخاب رنگ مبلمان و میز غذاخوری:

 انتخاب رنگ مبلمان و میز غذاخوری

انتخاب رنگ مبلمان و میز غذاخوری بسیار حائز اهمیت است. یکی از روش‌هایی که می‌توانید مبلمان و میز ناهار خوری خود را باهم ست کنید این است که:

رنگ ها را باهم ترکیب کنید تا نوعی هماهنگی بین رنگ ها به وجود آید. مثلا زمانی که میز ناهار خوری را به رنگ قهوه ای انتخاب کرده اید:

می توانید مبلمانی را انتخاب کنید که دو رنگ قهوه ای و طوسی در آن به کار رفته باشد تا با یکدیگر هماهنگ شوند و بدین وسیله یک ست زیبا میان آنها برقرار شود.این ترکیب رنگ ها می‌تواند یک چرخه رنگ زیبا را در کنار هم برقرار کند.

اگر دوست دارید که از چندین رنگ در مبلمان یا وسایل دیگری که در منزل دارید استفاده کنید بهتر است که پس زمینه دکوراسیون را از رنگی خنثی مثل رنگ سفید یا بژ انتخاب کنید تا بتوانید هماهنگی درستی بین تمام وسایل منزل برقرار کنید.

پیشنهاد ما: کدام رنگ ها را باید با هم ست کنیم؟

ترکیب رنگ در مبلمان:

ترکیب رنگ در مبلمان

ترکیب رنگ در مبلمان می تواند زیبایی چیدمان شما را دوچندان کند. اغلب میزهای ناهار خوری تک رنگ هستند ولی مبلمان را می‌توان با رنگ های مختلف و همینطور با ترکیب دو رنگ در کنار هم سفارش داد.

این کار باعث می‌شود که بتوانید مبلمان را با میز ناهار خوری خود ست کنید. می‌توانید یکی از رنگ هایی که قرار است در مبل استفاده شود همرنگ با میز ناهار خوری انتخاب کنید و یک ترکیب رنگ در مبلمان خود ایجاد کنید.

مثلا اگر میز ناهار خوری شما سفید است شما می‌توانید مبلمانی را انتخاب کنید که دارای دو رنگ سفید و آبی باشد. این ترکیب رنگ موجب می‌شود که بین این دو هماهنگی به وجود بیاید.

 

ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای:

ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای

برای طراحی اجزای یک اتاق و ست کردن مبلمان با میز ناهار خوری می ‌توانید رنگ ها را تکرار کنید. شما می توانید رنگ ها را در تمام اجزائی که در یک اتاق نشیمن به کار می رود تکرار کنید، مثلا اگر مبلمانی با ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای دارید می ‌توانید این رنگ ها را در دیگر وسایل دکوراسیون خود تکرار کنید.

 

مبلمانی که با  ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای انتخاب کرده اید را می ‌توانید با پرده های طوسی رنگ و میز ناهار خوری قهوه‌ای و با کاغذ دیواری سفید ست کنید.

در کنار اینها می ‌توانید از یک میز خاطره که دارای یک رومیزی قهوه‌ای یا طوسی رنگ است استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک آباژور کلاسیک قهوه‌ای رنگ را در کنار آنها بگذارید تا یک دکوراسیون هماهنگ و جذاب داشته باشید.

 

پارچه و روکش:

پارچه و روکش

می‌توانید پارچه و روکشی که برای مبلمان به کار رفته با بافت متضاد انتخاب کنید. انتخاب بافت‌های غیر عادی و با‌طراوت این امکان را می دهد تا اتاق‌هایی داشته باشید که به خوبی ترکیب بافت‌های مختلف را داشته باشند و شما را شگفت‌ زده کنند.

شما می‌توانید مبلمان خود را با  یک بافت الگوی راه ‌راه مورد استفاده قرار دهید  و صندلی مهمان ‌تان را با  یک بافت گلدار چند رنگ مورد استفاده قرار دهید. تا هماهنگی و ترکیب رنگ در کل آن به وجود بیاید.سپس مانند همان بافت گلدار اما در اندازه‌ی کوچک تر برای کوسن‌های مبلمان خود استفاده کنید.

 

برای انتخاب مبلمان و میز ناهارخوری سایز و اندازه های آنها اهمیت زیادی دارد.

هنگامی که قصد دارید یک اتاق را مبله کنید باید ابعاد و اندازه را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال یک میز کوچک قهوه ای باید با دیگر ابعاد مبلمان شما از لحاظ سایز و اندازه هم‌خوانی داشته باشد.

 

ست کردن بصری:

ست کردن بصری

یکی از راه‌های دیگر ست کردن مبلمان و میز ناهار خوری این است که برای رسیدن به تعادل، مبلمانی را انتخاب کنید که از لحاظ وزن بصری با هم مطابقت داشته باشند.

مسلما یک مبل راحتی خیلی نرم با یک میز با پایه‌های دوکی شکل و دراز هم‌خوانی ندارد. اما می‌توان آن را با یک میز نهارخوری بزرگ هماهنگ کرد که از نظر بصری با مبل راحتی هم خوانی داشته باشد.

در اینجا می‌توانید رنگ میز ناهار خوری را با میز مبلمان هماهنگ کنید تا یک هم خوانی زیبا به وجود آید.

همچنین باید اندازه ی مبلمان و میز ناهار خوری هم خوانی داشته باشد، به این معنا که شما نباید مبلمانی کوچک را در کنار میز ناهارخوری بزرگ انتخاب کنید.

اگر فضای منزلتان بسیار بزرگ نیست، می‌توانید مبلمان راحتی کوچک تری را در کنار یک میز ناهار خوری چهار نفره انتخاب کنید. این کار مبلمان و میز ناهار خوری را با هم از نظر اندازه ست می کند.

 

راه هایی برای چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری:

راه هایی برای چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری

شما می‌ توانید راه های گوناگونی را برای چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری امتحان کنید، برای این کار می‌بایست به چند عامل مهم دقت کنید.

اگر دقت کافی برای چیدمان نداشته باشید ممکن است که سرویس مبل و میز ناهارخوری ‌تان در هم شوند و فضای منزل شما شلوغ شود. نکاتی که باید برای ست کردن میز ناهارخوری با مبلمان در نظر بگیرید عبارتند از:

  • اندازه مبلمان و میز ناهار خوری
  • طرح مبلمان و میز ناهار خوری
  • رنگ مبلمان و میز ناهار خوری
  • متراژ هال، پذیرایی و غذاخوری

 

رنگ بر چیدمان مبل و میز ناهار خوری چه تاثیری می گذارد؟

رنگ بر چیدمان مبل و میز ناهار خوری

یکی دیگر از روش‌هایی که می توانید میز ناهار خوری و مبلمان را ست کنید این است که از انواع طرح و رنگ ها در مبلمان و میز ناهار خوری استفاده شود.  شما می‌توانید مبلمان و میز ناهار خوری را که در طیف رنگ مشابهی هستند را انتخاب کنید و به منزل خود ببرید.

 

ترکیب رنگهای تند در چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری:

ترکیب رنگهای تند در چیدمان

اگر فضای منزل شما کوچکتر است، توجه کنید که در موقع چیدمان مبلمان و میز ناهار خوری فقط در یکی از آنها رنگ‌های تند را استفاده کنید و آن یکی را با رنگ‌های خنثی مورد استفاده قرار دهید.

 

چیدمان مبل و میز ناهار خوری قهوه‌ای و طوسی:

چیدمان مبل و میز ناهار خوری قهوه‌ای و طوسی

احتیاجی نیست که مبل و میز ناهار خوری برای چیدمان در یک دکوراسیون از یک مدل باشند. کافی است که حدود رنگ ‌شان و مدرنیته با هم هماهنگ باشد؛ این کار موجب می‌شود که تنوعی در فضای هال و پذیرایی‌ تان درست شود.

 

جمع بندی

با ایجاد هماهنگی بین ترکیب رنگ مبلمان و میزناهار خوری می توانید فضای خانه خود را بزرگتر جلوه داده و زیبایی بیشتری به منز خود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *