سرویس خواب، انواع، اجزای سرویس خواب مدرن

اجزای اصلی سرویس خواب کدام اند؟

مقدمه

سرویس خواب یکی از اجزای اصلی منزلمان می باشد و ممکن است در ذهنتان سوال شود اجزای اصلی این سرویس کدامند؟ چون در فروشگاه های مختلف اجزای ست خواب کم و زیاد می شود.

 

سرویس خواب در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود. از شیک ترین سرویس هایی را که می توان به سرویس گرد، مستطیل، لاکچری،سلطنتی، دخترانه و بچگانه و … نام برد. شما با توجه به سلیقه خود می توانید اندازه تخت و مدل سرویس خواب لاکچری خود را انتخاب کنید. همچنین  می توانید آینه و میز آینه را با تخت خواب خود ست کنید. معمولا این سرویس ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. تخت خواب
 2. پاتختی
 3. میز آرایش یا میز توالت
 4. کمد
 5. آینه
 6. مبل پاتختی
 7. پاف

تخت خواب در سرویس خواب مدرن

تخت خواب

اصلی ترین جز هر اتاق خواب، تخت خواب می باشد. برای اینکه بهترین اتاق خواب را داشته باشیم می توانیم همه اجزای سرویس خواب را در کنار هم در اتاق بچینیم تا دکوراسیون اتاق خواب شیک تر و زیباتر شود. تخت خواب در ابعاد و انواع مختلفی در بازار موجود است. اگر شما به سلامتی جسم و روح خود اهمیت میدهید باید یک تختخواب استاندارد و مناسب را تهیه کنید. همچنین اگر ظاهر و دکوراسیون اتاق خواب برایتان مهم است می توانید از سرویس سلطنتی استفاده کنید و اگر به وسایل ساده و مدرن علاقه دارید می توانید از سرویس های ساده تر بهره ببرید.

برای خریدن یک تخت خواب با کیفیت و خوب می توانید هنگام خرید تخت خواب را بو کنید. گفتن این موضوع ممکن است کمی عجیب باشد. ولی بعضی از تخت ها بخاطر استفاده از چوب بی کیفیت بوی بدی دارند و اگر شما بیماری تنفسی داشته باشید ممکن است باعث تشدید بیماری شود.

 

پاتختی و کاربرد آن

پاتختی

پاتختی ها یکی از وسیله های جانبی در راحت ترین سرویس های خواب می باشند. برای اینکه شما یک چراغ خواب در کنار تخت داشته باشید، به یک پایتختی احتیاج خواهید داشت تا چراغ خواب خود را روی آن قرار دهید. همچنین برای قرار دادن لوازم دیگری برای خواب وجود پایتختی لازم می باشد. ابعاد و مدل پایتختی به سلیقه افراد وابسته است شما می توانید پایتختی را تهیه کنید که متناسب با تخت خوابش باشد. همچنین برای اتاق هایی که فضای کافی ندارند بسیار مناسب و کلی وسایل میتوانید درون آن جای دهید.

کاربرد پاتختی در سرویس خواب لاکچری حائز اهمیت است و در زمان خرید باید بدانیم که وجود آن لازم و ضروری است . لذا باید کاربرد آن را بدانیم، تا برای خریدن یا نخریدن آن تصمیم درستی بگیرید. در کل دکوراسیون  و چیدمان اتاق خواب باید به نحوی باشد که فرد در کمال آرامش باشد و بتواند خوابی راحت و آرام داشته باشد.

اندازه استاندارد پاتختی ها بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر می باشد. ارتفاعی هم که باید داشته باشند با هم متفاوت است. در کل باید به گونه ای باشد که زمانی که روی تخت دراز کشیده آید بتوانید آن را ببینید، بنابراین می توانید اندازه آن را ۶۰تا ۷۰سانتیمتر سفارش دهید. پاتختی های سرویس خواب مدرن در انواع مختلفی هستند از جمله :

 1. پایتختی شناور یا سلف دیواری
 2. پایتختی نیم دایره
 3. میز پاتختی پایه بلند
 4. پاتختی کوتاه
 5. پاتختی کوتاه
 6. میز آرایش یا میز توالت

 

میز آرایش یا میز توالت

برای داشتن سرویس خواب مدرن بودن میز آرایش لازم می باشد. با توجه به اندازه اتاق خواب می توانید میز آرایش یا میز توالتی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن آینه، می تواند به اتاق خواب شما نظم دهد و برای مرتب کردن وسایل اتاق خواب از آن استفاده کنید. میزهای آرایش در همه مدل ها در بازار موجود می باشد و شما با توجه به نوع چیدمان تان می توانید میز آرایشی را انتخاب کنید که با تخت خواب تان ست باشد.

 

کمد لباس در سرویس خواب مدرن

کمد لباس

معمولا برای داشتن یک اتاق خواب مرتب و تمیز داشتن کمد لباس از واجبات می باشد‌. به دلیل کم جا بودن اتاق خواب ها برای نظم دادن به لباسها،چاره ای جز استفاده از کمد نمی باشد.

امروزه سرویس خواب مدرن دارای کمد لباس می باشد. بنابراین اگر قصد دارید کمد را به سرویس خود اضافه کنید باید چیدمان آن به گونه ای باشد که  از تختخواب فاصله داشته باشد تا موجب خطر و مشکل ساز نشود و درب کمد به راحتی باز و بسته شود.

کمدها دارای تنوع زیادی هستند که باید مطابق سلیقه شما انتخاب شود. همچنین اگر اتاق خواب شما جایی را برای قرار دادن کمد ندارد، پیشنهاد ما به شما این است که از تخت خواب های کشودار استفاده نمایید.

 

آینه در سرویس خواب مدرن

آینه

آیینه جز وسایلی هست که در کنار سرویس خواب لاکچری به فروش می‌رسد و خرید آن خیلی ضروری و لازم نیست. در برخی از سرویس ها آینه به صورت قدی طراحی شده و مدلهای متنوعی نیز دارد.

به طور کلی اگر قصد خرید آینه در سرویس خواب پاینو را دارید توصیه می شود برای داشتن ایمنی بیشتر آن را به دیوار و یا کمد پیچ کنید. در بیشتر سرویس ها اینه به همراه میز توالت هستند و شما دیگر احتیاجی به آینه قدی نخواهید داشت. البته این امر کاملا سلیقه ای می باشد و بستگی به فضای اتاق خواب تان دارد.

 

پاف در سرویس خواب مدرن

پاف

احتمال دارد برای بار اول باشد که نام پاف را در سرویس خواب به گوشیتون میخورد. پاف ها هم در مبلمان و هم در کنار سرویس خواب لاکچری به کار میرود و زیبایی اتاق خواب شما دو برابر می کند.

برخی از پاف به صورت مبل بدون پشتی هستند که می توانید روی آنها بنشیند و در باکس داخلش وسایل اضافه خود را بگذارید. پاف ها هم در مدلهای مختلف به بازار عرضه میشوند. برخی از آنها فقط مخصوص صندلی هستند و برخی آنها صندوق هستند و می توانید وسایل خود را در آن جای دهید.

اگر تصمیم دارید در سرویس خواب لاکچری خود از پاف استفاده کنید بهتر است رنگ آن با رنگ تختخواب تان فرق داشته باشد. همچنین این نکته هم در نظر بگیرید که ارتفاع پاف کمتر از تخت باشد تا زیبایی بیشتری به اتاق خواب شما ببخشد.

پیشنهاد ما: میز تلویزیون لاکچری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *