روش صحیح ست کردن ست کامل میز

روش ست کردن یک دست ست کامل میز چگونه است؟

در مقاله حاضر قصد داریم شما را با اصول ست کردن ست کامل میز آشنا سازیم.

پس اگر تمایل دارید در ایام عید نوروز تغییری اساسی در دکوراسیون منزلتان دهید با ما باشید و نحوه ست کردن میز ناهار خوری و جلو مبلی – ست کردن کنسول و میز عسلی – ست کردن جلو مبلی و میز عسلی – ست کردن جلو مبلی و کنسول را بیاموزید.

همه چیز از چیدن یک میز غیررسمی برای یک مهمانی شام خودمانی، تا ست کردن ست کامل میز ناهار خوری رسمی برای تعطیلات را برای شما آورده ایم.

 

نحوه چیدمان میز: میز معمولی و رسمی

نحوه چیدمان

برای چیدمان هر نوع میزی اول از همه نگاهی اجمالی به سایر وسایل به کار رفته در دکوراسیون منزل خود بیاندازید.

نحوه چیدن میز قبلاً پیرو اصول رایجی بود، اما در دنیای پرمشغله و سریع امروزی، دانستن نحوه چیدمان درست میز تا حدودی به یک ترفند پایه تبدیل شده است.

اگر به شما وظیفه میزبانی یک ناهار تولد نوزاد، یک مهمانی شام غیررسمی یا یک شام بزرگ جشن نامزدی داده شده است و اصول ست کردن ست کامل میز را در دوران نوجوانی به شما آموزش نداده اند، نگران نباشید، ما به شما کمک می کنیم.

در اینجا دستورالعمل های دقیقی در مورد اصول ست کردن ست کامل میز مناسب برای سه مدل میز مختلف زیر آورده شده است.

  • میز ناهار خوری و جلو مبلی و میز تلویزیون،
  • کنسول و میز عسلی
  • جلو مبلی و میز عسلی
  • جلو مبلی و کنسول

 

اصول ست کردن ست کامل میز ناهار خوری و جلو مبلی و میز تلویزیون

اصول ست کردن

اولین نکته در ست کردن ست کامل میز ناهار خوری و جلو مبلی بررسی طراحی منزل از نظر کلاسیک بودن و متناسب بودن دکوراسیون داخلی و چیدمانی است که برای آن به کار می رود. در نگاه اول پایه های میز جلو مبلی ، میز ناهار خوری و زیر تلویزیونی خود را بررسی کنید . آنها را از نظر رنگ و متریال مورد استفاده ارزیابی کنید . انتخاب یک ست همرنگ و هم جنس مثال رنگ عسلی و از جنس چوب راش یک هارمونی زیبا برای شما به ارمغان می آورد.

 

روش ست کنسول و میز عسلی

روش ست کنسول و میز عسلی

بی تردید میزهای عسلی از پایه ترین وسایل هر خانه ای برای مزین کردن هر منزلی می باشد.

ست شدن یک کنسول و میز عسلی به شما کمک می کند زیبایی منزل خود را دو چندان کنید‌.

میزهای عسلی و کنسول در رنگ ها و مدل های مختلفی تولید می شوند.

بیشتر تولید کنندگان مبل این میزها را به صورت ست با هم تولید می کنند تا مثلاً تازه عروس و دامادهایی که قصد دارند خانه عشق خود را با وسایل نو پر کنند بتوانند همه لوازم منزل را با هم ست کنند.

یکی از رنگ های زیبایی که مناسب میز عسلی و کنسول می باشد هیزل با فندقی هست.

اگر دیوارهای منزل شما به رنگ های روشن مانند سفید یا کرم باشد یک ست میز جلو مبلی و عسلی هیزل و چوبی جلوه خاصی به اتاق نشیمن شما می دهد.

پیشنهاد ما: نحوه انتخاب انواع میز عسلی خوب چیست؟

 

روش ست جلو مبلی و میز عسلی

روش ست جلو مبلی و میز عسلی

یک میز جلو مبلی میز عسلی طراحی شده به صورت خلاقانه می تواند برای ست کردن با یک دست مبل راحتی با پایه های فلزی مورد استفاده قرار گیرد.

اگر در پایه های میز جلو مبلی شما هم از فلزی به همان رنگ فلز به کار رفته در پایه های مبل استفاده شده باشد یک دکوراسیون خاص و لوکس را برای شما می سازد.

بعضی میزهای جلو مبلی به شکل مربعی هستند یا مستطیل شکل می باشند. اگر از این میزها استفاده می کنید به ابعاد اتاق نشیمن خود توجه کنید.

یک میز جلو مبلی در یک اتاق نشیمن مستطیلی خوب به نظر نمی رسد. طی سال های اخیر میزهای جلو مبلی گرد برای دکوراسیون منازل ایرانی محبوبیت بیشتری یافته است و به گزینه بسیار خوبی برای افرادی تبدیل شده است که به دنبال چیدمان منزل و ست کردن ست کامل میز به صورت مدرن و کلاسیک هستند.

پیشنهاد ما: چه نوع جلو مبلی برای مبلمان مناسب است؟

 

ست کردن جلو مبلی و کنسول

ست کردن جلو مبلی و کنسول

ست کردن ست کامل میز جلو مبلی و کنسول مستلزم کمی خلاقیت و نوآوری می باشد. شما می توانید از مبل های اسپرت نیز استفاده نمایید.

یک مزیت ست کردن میز جلو مبلی و کنسول اسپرت این است که شما آزادی بیشتری در انتخاب رنگ دارید.

در نتیجه بهتر می توانید بین آنها با دیگر لوازم و اکسسوری های منزلتان هارمونی ایجاد کنید.

 

میزهای فلزی آبکاری شده سبک مدرن می توانند بهترین چیدمان را به منزل شما هدیه بدهند.

 

در صورتی که فضای منزل شما بسیار محدود است می توانید از میزهایی استفاده نمایید که زمانی که از آنها استفاده نمی کنید زیر هم قرار می گیرند.

 

بدین وسیله می توانید از فضای اتاق نشیمن خود بهترین استفاده را بکنید. میزهای عسلی و کنسولی که پایه های کشیده و باریکی دارند حال و هوایی کلاسیک به اتاق نشیمن شما می دهد.

 

چطور باید میز های منزلمان را با سایر وسایل بچینیم؟

چیدمان میزها و وسایل

در اینجا به یک جمع بندی سریع خواهیم رسید.

برای ست میزهای مختلفی که در منزل استفاده می کنید حال چه میز تلویزیون، جلو مبلی، میز عسلی، یا میز ناهار خوری باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • متریال به کار رفته در میز هایی که در یک اتاق استفاده می شوند باید با متریال مبلمان هارمونی داشته باشد. لذا استفاده از میزهای فلزی در کنار میزهای چوبی یا شیشه ای مناسب نیست.
  • ست کردن رنگ میزهای عسلی، جلو مبلی و تلویزیون. شما همچنین می توانید یک هارمونی رنگی بین میزها و دیگر اکسسوری ها ایجاد کنید. تضاد رنگ ها هم مفید است.
  • بررسی ابعاد اتاق، وسایل موجود در اتاق نشیمن و میزهای مورد نظر. در فضاهای آپارتمانی و کوچک باید عسلی های کوچک و جمع و جور یا میزهای تاشو و کشودار را استفاده نمود.

پیشنهاد ما: نحوه ست کردن رنگ صندلی ناهار خوری در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *