انواع مبل چوبی

مشخصات انواع مبل چوبی

مقدمه

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مبل چوبی و اقسام مدل های آنها آشنا سازیم. مبلمان از متریال های مختلفی ساخته می‌شوند، برخی از آنها از فلز و برخی از چوب ساخته می‌شوند. ما در اینجا می‌خواهیم مشخصات و ویژگی های مبلمان چوبی را برای شما معرفی کنیم تا شما با اطمینان و داشتن اطلاعات کامل مبلمان چوبی خوبی را انتخاب نمایید.

 

انواع مدل مبل چوبی

مبلمان چوبی به سه دسته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

  • سلطنتی یا استیل
  • نیمه استیل یا کلاسیک
  • مبلمان راحتی

 

مبلمان چوبی مشخصات ویژه‌ ای نیز دارند که می توان آنها را برای چندین سال متوالی استفاده کرد.

ساختار اصلی مبلمان چوبی از با کیفیت ترین چوب ها تهیه می‌شود که از چوب های راش، توسکا، گردو و بلوط است. این چوب ها مقاوم‌ترین چوب هایی هستند که تولید کنندگان از آنها استفاده می کنند تا مبلمان چوبی بسیار مناسبی به بازار عرضه کنند.

همچنین  انواع و اقسام مبلمان چوبی که دارای بدنه چوبی هستند دارای پارچه‌های بسیار با کیفیت و مرغوب نیز می ‌باشند که در طرح ها و رنگ های متنوع و زیبایی هستند.

برخی از مهم ترین مبل های چوبی موجود در بازار عبارتند از:

  • قدیمی
  • سنتی
  • راحتی
  • کلاسیک
  • مبل با پالت

 

پیشنهاد ما: 10 ویژگی منحصر به فرد چوب

مبل چوبی سنتی

مبل سنتی

یکی دیگر از انواع مبل چوبی، مبلمان سنتی چوبی هستند که بیشتر به عنوان  مبلمان باغی یا تخت در قهوه خانه ها و رستوران ها و یا سفره خانه‌های سنتی یا فضای های باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مبلمان در ست ده نفره دارای دو عدد مبل دونفره و دو عدد مبل سه نفره هستند که ابعاد سه نفره آن 60 در 160 است و ابعاد دونفره آن 60 در 120 است که در نهایت ظرفیت ده نفره را می‌تواند در خود جای دهد.

مبل قدیمی چوبی سنتی بسیار زیبا طراحی شده است، به طوری که در این طراحی از چوب های طبیعی استفاده شده است که از نوع چوب روس است. این چوب ها دوام و استقامت بالایی دارند و همچنين دارای خاصیت اب رنگ پذیری بالا هستند. انواع مبل چوبی را می‌توان به سه صورت بدون رنگ و با رنگ آستر و شاپان و یا رنگ کامل پلی استر خورده و براق رنگ آمیزی کرد. شما می‌توانید مبل پالت چوبی دلخواه خود را با هرکدام از این رنگ ها به دلخواه سفارش دهید.

 

مبل چوبی کلاسیک

مبل کلاسیک

مبلمان زیبای دیگری که می توان آنها را در دکوراسیون منزل به صورت زیبا قرار داد، مبلمان چوبی کلاسیک هستند. این مبلمان را می‌توانید به صورت ترکیبی در کنار مبلمان راحتی نیز قرار دهید و یک دکوراسیون جذاب تشکیل دهید.

مبلمان کلاسیک دارای تعداد نشیمن هفت نفره هستند. معمولا رنگ بندی این مبلمان در محدوده رنگی سفید قراردارد که از نظر پارچه و هم از نظر رنگ چوب در این مبلمان صادق هستند. ولی این دلیل بر این نیست که این مبلمان فقط به رنگ سفید محدود می شود و تنها در این رنگ تولید می گردد.

جنس فوم  در این مبلمان از فوم سرد می باشد تا با گذشت زمان مبل حالت ارتجاعی خود را از دست ندهد و بعد از اینکه افراد از روی مبل بلند می ‌شوند خیلی سریع  به حالت اولیه خود باز گردد.

 

مبل چوبی مدرن

مبل مدرن

یکی دیگر از انواع مبل چوبی مبلمان چوبی مدرن هستند که خصوصیات و ویژگی‌های زیادی دارند.این مبلمان نسبت به مبلمان کلاسیک ساده تر هستند و دارای جزئیات و تزئینات اضافه نیستند و بدنه آنها به شکل مدرن و امروزی است. این مبلمان نسبت به مبلمان چوبی کلاسیک از چوب کمتری برخوردار است، اما دارای پارچه‌های بیشتری است.

طراحان این مبل به گونه ای این مبلمان را طراحی می‌ کنند که بسیار کم هزینه و بهینه ساخته شوند.

 

مبل چوبی راحتی

مبل راحتی

مبلمان راحتی نیز از انواع مبل چوبی است که بدنه داخلی آنها از چوب درست شده اند. این مبلمان نیز بسیار با کیفیت و زیبا هستند و در طرح ها و رنگ های متفاوت با انواع پارچه‌ های زیبا و متنوع تولید و به بازار عرضه می ‌گردند.

مبل چوبی سلطنتی

مبل سلطنتی

 

یکی از انواع مبلمانی که دارای چوب بیشتری نسبت به مبلمان دیگر هستند مبلمان چوبی سلطنتی هستند. این مبلمان از چوب های بسیار با کیفیت و مقاومی ساخته می‌شوند که چوب زیادی دارند و به همین دلیل بسیار سنگین وزن هستند.

پیشنهاد ما: انواع مختلف مبل ال کدامند؟

مبل دسته چوبی

مبل چوبی

معمولا مبلمان کلاسیک و مبلمان سلطنتی دارای دسته های چوبی هستند همچنین مبلمان شزلون نیز دارای دسته چوبی بسیار زیبا هستند دسته و پایه های مبلمان سلطنتی و کلاسیک که از چوب درست شده اند منبت کاری های زیبایی دارند که کار دست است و این منبت کاری ها با دقت و ظرافت خاصی صورت گرفته است.

 

مبل حصیری چوبی

مبل حصیری

مبلمان حصیری چوبی نیز از چوب های بسیار با کیفیتی ساخته شده اند که می توان این مبلمان زیبا را در فضاهای باز مانند باغ ها و در کنار ساحل یا در حیاط زیر آلاچیق مورد استفاده قرار داد.

این مبلمان با داشتن چوب های با کیفیت به راحتی جابجا می‌شوند و سبک هستند و همچنین خیلی راحت تمیز می شوند.

 

مبل نیمکت چوبی

نیمکت چوبی

بعضی از مبلمان به صورت نیمکت چوبی است که نشیمنگاه آنها جای بیشتری دارند و ظرفیت بیشتری ا می‌توان درخود جای دهد.

 

نیمکت یا صندلی‌‌هایی که در پارک ها یا فضاهای شهری وجود دارند از  اجزایی می‌باشند که تاثیر زیادی در زیبایی شهر و یا باغ و ویلا و همچنین فضای باز دارند.

 

این نیمکت‌‌ها موجب می‌ شود که فرصتی را ایجاد کنند که افراد بتوانند در یک زمان کوتاه به استراحت بپردازند و از محیط اطراف لذت ببرند گاهی این نیمکت‌‌ها در دکوراسیون درونی منزل و یا دفترهای اداری مورد استفاده قرار می ‌گیرد و اگر  از انواع روکش دار چرمی و یا پارچه‌‌ای  برای  دکوراسیون داخلی استفاده شود آنها را زیباتر می‌سازد است.

همچنین می‌‌توان  آنها را در آشپزخانه، پذیرایی و حتی اتاق خواب مورد استفاده قرار دهید.

 

مبل پایه چوبی

مبل

برخی از مبلمان مانند مبلمان راحتی دارای پایه های فلزی و استیل و یا پلاستیک فشرده هستند اما برخی دیگر از انواع مبل چوبی مانند مبل شزلون و مبل کلاسیک و یا مبل سلطنتی دارای پایه مبل چوبی هستند که استقامت و دوام آنها نسبت به پایه های پلاستیکی و فلزی بهتر است.

 

میز مبل چوبی

سرویس مبلمان دارای میزهای چوبی زیبایی هستند که هر کدام از مبلمان میز مخصوص به خود را دارند. مثلا مبلمان سلطنتی که دارای منبت کاری در پایه و تاج و دسته ها هستند، میز این مدل مبلمان نیز همین ‌گونه بوده و دارای منبت‌کاری است و با خود مبلمان ست هستند.

پیشنهاد ما: چه نوع جلو مبلی برای مبلمان مناسب است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *