انواع مبلمان سلطنتی

انواع مبلمان سلطنتی کدام اند؟

مقدمه

امروزه بیشتر افراد با انواع و اقسام مبلمان آشنا هستند و نام برخی از این مبلمان را می‌دانند. در اینجا می‌خواهیم به یکی از انواع مبلمان که مبل سلطنتی است اشاره کنیم. در زمان خرید باید حتما دقت کافی به خرج دهید تا بتوانید مبلمان با کیفیتی را تهیه کنید.
باید توجه کنید که انواع مبلمان سلطنتی را که انتخاب می‌نمایید با سبک دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشد تا از انتخاب خود پشیمان نشوید و مجبور نشوید آنها را مجددا تعویض کنید.

مبل سلطنتی

مبل لوکس و زیبا

مدل مبلمان سلطنتی به‌ گونه‌ای طراحی شده است که بسیار حجیم تر و پرکارتر هستند.
این مدل مبل نسبت به مبلمان دیگر این ویژگی ها را دارند و موجب افزایش طول عمر آنها می‌شود.
مبلمان سلطنتی را با نام دیگر می‌ شناسند که به آن مبل استیل نیز می ‌گویند. این مبلمان منبت‌ کاری های شلوغ و پیچیده‌ای دارند که بروی تاج و دسته و پایه آنها انجام شده است و این منبت کاریهای زیباست که مدل این مبلمان را خاص و جذاب کرده است.
از دیگر ویژگی های این مبلمان ارتفاع بلند آنهاست و همچنین سنگین وزن بودن این مبلمان موجب شده که آنها را از بقیه مبلها متمایز سازد.
مبلمان سلطنتی بسیار مناسب برای مراسم و تشریفات رسمی هستند که فضا را شیک و جذاب می‌کند. این مبلمان برای استراحت کردن مناسب نیست و گفته شده در مهمانی های رسمی و برای مهمانان خاص مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
بنابراین باید آنها را در مکانی قرار دهید که در آنجا زیاد رفت و آمد نکنید و آنها را برای مهمانی نگه دارید.
استفاده از این مبلمان در فضای و در خانه های کوچک اصلا مناسب نیست زیرا این مبلمان فضای زیادی را اشغال می‌کند.
لذا در منازل کوچک موجب می‌ شود که دست وپای شما برای رفت و آمد تنگ شود و موجب اذیت شدن شما  و افراد خانواده گردد.

میز مبل سلطنتی

انواع مبلمان سلطنتی دارای میز هایی هستند که از جنس خود مبلمان است. این میزها نیز سلطنتی هستند و در پایه های آنها نیز منبت کاری صورت گرفته است. رنگ میزهای سلطنتی مطابق با رنگ خود مبلمان است و همچنین جنس و کیفیت آنها با مبلمان یکی است و بسیار زیبا و شیک می‌باشند

مبل سلطنتی کلاسیک

مبل کلاسیک سلطنتی

انواع مبلمان سلطنتی دو دسته هستند یک مدل از آنها را مبلمان سلطنتی و یا استیل می نامند و مدل دیگررا کلاسیک یا نیمه استیل می‌ خوانند.
مبلمان نیمه استیل یا کلاسیک نسبت به مبلمان استیل یا سلطنتی کوچک تر هستند و فضای کمتری در منزل اشغال می‌کنند.
بنابراین مبلمان کلاسیک برای خانه‌های کوچک تر مناسب تر هستند اما مبلمان کلاسیک همان منبت‌ کاری ها و زیبایی مبلمان سلطنتی را دارند فقط کمی نسبت به مبلمان سلطنتی کوچکتر و ظریف تر هستند.

مبل سلطنتی ترک

برخی از انواع مبلمان سلطنتی کار ترک هستند و یا پارچه‌ای که برای این مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد از جنس پارچه های ترک است.
پارچه های ترک بسیار مرغوب و با کیفیت می .‌باشند این مدل پارچه ها ضد سایش هستند و همچنین ضد آب می ‌باشند.

مبل سلطنتی راحتی

اصولا مبلمان سلطنتی راحت نیستند اما در کنار مبلمان سلطنتی می ‌توان مبلمان راحتی را مورد استفاده قرار داد تا در زمانی که احتیاج به استراحت دارید از آنها استفاده کنید.
پیشنهاد ما: انواع مبل راحتی کدامند؟

مبل سلطنتی سفید

مبل سفید
انواع مبلمان سلطنتی دارای تنوع بسیاری هستند که یک مدل از این مبلمان مبل های سلطنتی سفید هستند. این مبلمان با پارچه‌های بسیار عالی ساخته می‌ شوند که به رنگ سفید هستند و ترکیبی از رنگ طلایی در آنها وجود دارد که پارچه را زیباتر می‌سازد. همچنین بدنه این مبلمان سلطنتی به رنگ سفید است که موجب زیبایی بیشتر این مبلمان شده است.

مبل سلطنتی مصری

مبل مصری
در کشور انواع مختلفی از مبلمان سلطنتی مصری وجود دارد که توسط استاد کاران بسیار ماهر و با تجربه طراحی و تولید می شود.
این مبل ها  نسبت به مبلمان سلطنتی مصری بسیار مقرون به صرفه تر از آن است که بخواهید مبلمان مصری را از خود کشور مصر تهیه کنید.
بنابراین شما می‌ توانید انواع مبلمان سلطنتی مصری را به صورت مشابه با  نمونه های مبل سلطنتی مصری  در بازار ایران پیدا کنید.
چوب مبلمان سلطنتی مصری که در ایران تولید می شود از  نوع چوب راش مبلی است. این چوب  بسیار محکم  و مرغوب است و از این متریال برای ساخت فریم مبلمان استفاده می شود. پارچه هایی که در ساخت مبل سلطنتی مصری به کار برده می‌ شوند از کم نظیرترین و خوش نقش و نگار ترین پارچه های ایرانی یا خارجی هستند که بسیار زیبا و درجه یک هستند.

مبل سلطنتی طلایی

مبل سلطنتی
برخی دیگر از انواع مبلمان سلطنتی به رنگ طلایی هستند، به این معنا که بدنه چوبی این مبلمان به رنگ طلایی است و بسیار زیبا و خاص هستند.

انواع کاور مبل سلطنتی

برای مراقبت کردن از مبلمان سلطنتی که بسیار گران قیمت و با ارزش است می‌توان از کاورهای مخصوصی استفاده کرد که این کاورها از پلاستیک ساخته می ‌شوند که مرغوبیت ترین و باکیفیت ترین جنس پلاستیک را دارند کاورهای پلاستیکی به این جهت مورد استفاده قرار می‌گیرد که زیبای مبلمان سلطنتی دیده شود.

انواع پارچه مبل سلطنتی

پارچه‌های که در مبلمان سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد از مرغوب ترین و بهترین پارچه ها هستند پارچه های مبلمان سلطنتی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از این پارچه‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند.  برخی از پارچه‌هایی که برای ساخت مبلمان سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارتند از:

 • پلی‌استر
 • پشمی
 • چرمی
 • نایلون
 • ویکسوز
 • کتان
 • نانو
 • نخی
 • ساتن
 • جیر
 • ریون
 • مخمل

تمام پارچه های ذکر شده در بالا بسیار بسیار بادوام و مقاوم هستند.
پیشنهاد ما: مشخصات انواع میز جلو مبلی عسلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *