ویژگی های مبل استیل و مبل سلطنتی استاندارد

چگونه بهترین مبل استیل را انتخاب کنیم؟

مقدمه

اینکه شما تشخیص دهید که چه نوع مبلمان استیلی  برای اتاق نشیمن شما مناسب است. باید فضای کافی در اتاق پذیرایی خود را بدانید اگر فضای کافی دارید مبلمان سلطنتی و یا استیل برای خانه شما گزینه مناسبی است.

مبل سلطنتی لاکچری یکی از پرطرفدارترین مبل هاست و همچنین به دلیل زیبایی تاج و منبت کاری جایگاه خیلی خوبی پیدا کرده است. برای تهیه اینگونه مبلمان باید به کیفیت و اینکه چقدر با وسایل خانه شما هماهنگی دارد، دقت کنید.

 

 ویژگی های مبل لاکچری

مبل لاکچری

بیشتر افراد با آمدن نام مبل استیل(سلطنتی) این تصور را دارند که در این مبلمان از استیل  و یا فلزخاصی استفاده شده که به خاطر نام آن را استیل گذاشته اند. ولی در حقیقت نام استیل از کلمه style گرفته شده به معنای استایل، این نام بخاطر زیبایی منحصر به فردی که این مبل دارد به آن اطلاق شده است از ویژگی های این مبل لاکچری عبارتند از:

 

مبل استیل دارای منبت کاری و نقش و نگار

مبل استیل دارای منبت کاری

مهمترین ویژگی نوع سلطنتی(استیل)، داشتن منبت کاری و نقش و نگار می باشد. که این نقش و نگارها این مبل را از سایر مبلمان ها جدا کرده است. همچنین زیبایی بی نظیری به مبل سلطنتی بخشیده. معمولا در قسمت تاج و دسته هایشان منبت کاری های زیادی دارند و رنگ آنها معمولا طلایی می باشد که حالت اشرافی به خود می گیرند.

مبل استیل لاکچری نقش مهمی در چیدمان و درکوراسیون هر خانه ای دارد . همچنین به دلیل وجود طرفداران زیاد مبل استیل، به راحتی در بیشتر خانه های ایرانی میتوان آن را یافت. شما برای خرید یک دست مبل لاکچری باید در قدم اول به جنس چوب و پارچه آن توجه کنید تا بتوانید خرید خوب و به صرفه ای داشته باشید.

 

چوب پایه و دسته مبل استیل

چوب پایه و دسته مبل استیل

چوب استفاده شده در پایه مبل سلطنتی یا همان مبل استیل  چوب راش و گردو می باشد. این چوب ها کیفیت فوق العاده دارند و جلوه مبلمان را چند برابر می کنند.

 

مبل سلطنتی لاکچری دارای ارتفاع بلندتری هستند

مبل سلطنتی لاکچری

در اینگونه مبلمان به دلیل دارا بودن تاج، نسبت به سایر مبلمان ها ارتفاع بلندتری دارند. معمولا مبل سلطنتی لاکچری مناسب فضاهای و اتاق نشیمنی می باشد که تمام وسایل به کاررفته شده در آن به سبک مدرن و لاکچری باشد.

 

مبل استیل وزن سنگین تری دارد

مبل استیل وزن سنگین تری دارد

در مبل های استیل به دلیل بالا بودن منبت کاری در تاج و دسته ها باعث می شود وزن آن سنگین تر شود. همچنین دلیل دیگر این سنگینی به کار بردن کلاف بیشتر در ساخت این نوع مبل می باشد. بنابراین سنگینی مبل سلطنتی لاکچری یک حسن می باشد.

 

مزیت وجود تشک دوبل

تشک دوبل

تشک های دوبل از دیگر ویژگی های مبل سلطنتی می باشد تا در صورتی که نشیمنگاه حالت اولیه خود را با گذشت زمان از دست دهد بتوانید آن را تعویض و نو بکنید. این را هم در نظر بگیرید برخی از مبل های استیل دارای تشک دوبل نمی باشند. ولی توصیه می شود که از مبلمانی تهیه کنید که دارای تشک دوبل هستند.

پارچه مبل استیل

یکی دیگر از نکته های که در هنگام خرید مبل سلطنتی لاکچری باید به آن توجه کرد، رنگ و جنس پارچه مبلی می باشد. انتخاب پارچه کاملا بستگی به سلیقه خریدار دارد.برای داشتن سبک دکوراسیون شیک باید تمام اجزای اتاق نشیمن از قبیل پرده، فرش و … باهم ست باشند و تضادی در چیدمان وجود نداشته باشد. همچنین هنگام انتخاب پارچه، فضای اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. در صورت کوچک بودن فضای اتاق پذیرایی شما، بهتر است که از پارچه ساده تر و روشن تر استفاده نمایید که در این صورت اتاق شما بزرگتر به چشم می آید.

راحت بودن مبل استیل لاکچری

شما می توانید در خرید مبل استیل و یا همان سلطنتی راحتی نشیمنگاه را در نظر بگیرید. مبلمان استیل می توانند در نهایت زیبایی، نشیمنگاه بسیار راحتی نیز داشته باشند که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید.

 

مبل سلطنتی کلاسیک

مبل سلطنتی کلاسیک

شاید شما با شنیدن کلمه کلاسیک به یاد مبل های قدیمی بیفتید. این نکته را در نظر بگیرید که مبل های سلطنتی هیچ وقت قدیمی نمی شوند و همواره به روز هستند. اینگونه مدل های سلطنتی به دلیل سابقه تاریخی خود همیشه بین عموم مردم پرطرفدار بوده و یکی از پرفروش ترین مبل ها در بازار می باشد.ویژگی های مدل کلاسیک عبارتند از:

ظرافت و کیفیت

مبل سلطنتی کلاسیک ظرافت بالایی دارد . این ظرافت ها شامل نقش و نگار پارچه، منبت کاری های ریز و … می باشد. این ظرافت باعث شده مدل کلاسیک از سایر مبلمان استیل متمایز شود.

مبل استیل کلاسیک دارای کیفیت بالایی می باشد. این کیفیت باعث طول عمر مبل می شود که نشان دهنده این است که  وسایلی که ساخت مبل کار رفته از جنس درجه یک می باشد.

منبت کاری

از دیگر ویژگی های مبل سلطنتی کلاسیک، میتوان منبت کاری های فوق العاده ظریف، تاج، پایه های زیبا و باشکوه اشاره کرد. پارچه های استفاده شده در این مبلمان معمولا از جنس مخمل می باشد. معمولا مبلمان سلطنتی کلاسیک از ست 7 نفره تشکیل شده که دارای یک مبل سه نفره، یک مبل دونفره و دوعدد نشیمنگاه یک نفره می باشد.

 

مبل سلطنتی مصری و ویژگی های آن

ویژگی های مبل سلطنتی مصری

مبل سلطنتی لاکچری مصری جز دسته هایی می باشند که طراحی پیچیده ای دارند. همچنین در این مدل مصری از منبت کاری های زیادی نسبت به سایر مدلی های سلطنتی استفاده شده است. به دلیل کار زیاد و طراحی پیچیده مبل مصری قیمت بالاتری دارد.

پیشنهاد ما: 

چیدمان مبل سلطنتی لاکچری

چیدمان مبل سلطنتی لاکچری

در چیدمان مبل سلطنتی لاکچری به دلیل بزرگ بودن آن فضای زیادی را اشغال می کند. اگر اتاق نشیمن شما فضای کافی دارد باید مبلمان جوری چیده شود که زیاد نزدیک بهم نباشند و یا زیاد از هم دور نباشند . می توانید مبلمان را دور یک میز چیدمان کنید. در زمان خرید به ارتفاع مبل استیل دقت کنید اگر ارتفاع سقف منزل شما کوتاه هست نباید مدلی را تهیه کنید که ارتفاع زیادی داشته باشد.

پیشنهاد ما: انواع مبل راحتی کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *